Nezařazené - 18. 12. 2018

Vlasová pokrývka z pohledu TČM

Tradiční čínská medicína (TČM) se snaží hledat příčiny lidských chorob v širších souvislostech. Nepracuje pouze s hmotnými prvky, tedy s funkcí tělesných orgánů, ale do svých diagnostických a léčebných metod zahrnuje i energetické kanály – meridiány. Je totiž známo, že každá živá bytost je duchovní podstaty, tedy energetické, a právě pocit je tím zásadním elementem, který napovídá, jak se v té dané chvíli cítíme, zda vnímáme bolest a utrpení, anebo naopak zdraví, vitalitu a radost ze života.
plešatý chlap

Staří Číňané vypozorovali již před mnoha tisíci lety, že jsou energetické dráhy mezi jednotlivými orgány propojeny, a že vše v těle skutečně souvisí se vším. Ovlivňují nás jak emoce, tak i prostředí, kde se pohybujeme, tělesný pohyb a strava. Léčba jakéhokoliv onemocnění by se tedy měla provádět komplexně. Např. vady zraku mohou souviset s nedostatkem magnézia v organismu, ale také se špatnou prací jater a ledvin .
osobní strážce

Souvislost s ledvinami

Zajímavý pohled má čínská medicína na ochlupení a vlasovou pokrývku. Ta právě souvisí se zmiňovanými ledvinami a ty bývají v dnešní době nesmírně přetěžované. Odhaduje se, že v současné populaci má v pořádku ledviny a játra jen zhruba 5 procent dospělých lidí. Proč tomu tak je? Odpověď hledejte ve svém nitru a zároveň se kolem sebe rozhlédněte: Stres a shon na každém kroku, různé formy psychického vydírání a násilí mezi partnery, v rodinách, ve školách a na pracovištích. Nevhodná strava, která sestává z polotovarů, z bílé mouky a rafinovaného cukru s chemickými přísadami a v nevhodné úpravě (např. smažení). Dále nedostatek pohybu, anebo naopak přepínání fyzických sil.
plešatý fotograf

To vše vede k tomu, že muži ztrácí vlasy již ve věku kolem 25 let, což je naprosto nepřirozený jev, a nemusí to nutně souviset s hladinou testosteronu. Hormonální nerovnováha je totiž jen důsledkem, nikoli příčinou problémů.


Copyright 2025 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress